02 Ekim 2012

ASLA......

Aşağıdaki yazı dün akşam oğlumun Alex için yazdığı ve facebook da kendi sayfasında paylaştığı yazıdır......Yıllar geçecek,belki torumlarım olacak.Fenerbahçe büyüklüğünü anlatacağım onlara.Sevinçlerimi,üzüntülerimi.Kazandığımız şampiyonlukları anlatacağım.Tutacağım ellerinden,caddeye götüreceğim.Burada diyeceğim ,otobüsün üstündeydi hepsi,herkes coşkulu,herkes mutlu.Meşaleler dört bi yanımızda.Tabi hep mutluluk olmaz.Döktüğümüz gözyaşlarını da anlatacağım onlara.Kaybedilen şampiyonluklar,umutların tüken
me noktasına geldiği zamanlar.Sinirle üstümüzden çıkarılan formalar.Ama diyeceğim,hiç bitmedi bu sevda,bitemez de.O forma elde olsa bile,hiç düşmedi yere.İslam Çupi'den vereceğim örneği;"Kupa büyüklüğü değildir" diyeceğim Fenerbahçe'nin büyüklüğü.Belki önce anlamayacaklar,şaşıracaklar.Soracaklar nasıl olur diye.Lefter'i anlatacağım onlara.Heykeline gideceğiz.Nasıl kenetlendiğini bu taraftarın,nasıl bölünmeye çalışılıp,tam tersine daha sıkı tutunduğunu birbirine.Etkilenecekler belki,belki de yaşayamadıkları için bir anlam ifade etmeyecek.Sonra,Alex diye başlayacağım cümleye.Duraksayacağım.Tüylerim diken diken olacak.Gözlerim dalıp gidecek,anılar yeşerecek.Onun bana yaşattığı mutluluklar aklıma gelecek.Su gibi akıp giden yıllar.Kafamın içinde biyerlerde hep ayrılık vakti geleceği düşüncesini nasılda inkar ettğimi hatırlayacağım.Bugünü düşüneceğim.Gözlerim dolacak,belki birkaç damla gözyaşı.Sonra tekrar Alex diyeceğim,O efsaneden de fazlası.O sadece Fenerbahçe'nin değil,herkesin Alex'i diyeceğim.Ne kelimeler yeter onu anlatmaya,ne kurulacak yüzlerce cümle.O , yıllar geçse de bitmeyecek bir aşk,bir tutku. Birtek bugünü anlatmayacağım onlara.Yıllar geçse de utanacağım yapılandan.Niye böyle yapıldı sorusuna belki o zaman bile cevabım olmayacak... Hoşçakal Kaptan.Yolun açık olsun.Hakkını Helal et.

7 yorum:

Nesrin dedi ki...

bir beşiktaşlı olarak çok acımasızca buldum bu durumu . iyiyken iyi oluyor ama değil mi! çok haksızlık bu yaptıkları !

NzlGl dedi ki...

Önemli olan farklı takımları tutmak değil doğruyu görebilmek
Sizde görmüşsünüz çok teşekkürler Sevgili Nesrin

Canan demirbağ dedi ki...

Kurban olurum ona çok güzel yazmış,çok üzgünüz asla alexi unutmayacağız.

NzlGl dedi ki...

Sevgili Canan hanım
bu ne güzel, bu ne içten bir yorumdur.
Fenerdaşlık böyledir işte:)))
Çoook teşekkür ederiz oğlum ve ben ....
sevgilerimizle

SEVALCE LEZZETLER dedi ki...

Merhaba canım,
Geçmiş olsun ziyaretin ve duaların için çok teşekkürler.
Bugün teşekkür ziyaretleri yapıyorum,daha sonra yine gelicem inşallah.
Sevgiler...

bülbülünyeri dedi ki...

Canım,
Galatasaray'lı olmama rağmen hayranlıkla izlediğim bir futbolcuydu. En az sizin kadar üzüldüm. Gidiş şekline ve onun gösterdiği özene ne denir bilemiyorum. Sahada da, saha dışında da süper biriydi.Bizlere ne güzel örnekler vererek gitti. Onu hiç unutmayacağız.
Sevgiyle kal.

NzlGl dedi ki...

Alex bütün takım taraftarlarını bir araya getirdi:)
Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum ve Allahın adaletine inanıyorum...
sevgilerimle