13 Ekim 2009

Arkadaşım Filiz'in resim sergisi --- Bizim evde okullar açıldııııııı :) :(

Sevgili Filiz'le tanışmamız yaklaşık 8 - 9 sene önceye, kızlarımızın ortaokulda arkadaş olmasına dayanıyor. Selen bizim ikinci kızımız, oğlumuzunda ikinci kızkardeşi gibi. Beraber gezerler. Oğlum yanlarında olunca biraz(cık) geç gelmelerine izin veririz:) Sağolsunlar Filiz ve eşi de birşey söylemez , bizimkilerle gidince izin verirler. Çok sık görüşmesek de dostluğumuz her zaman kaldığı yerden devam eder.
Filiz zaten çalışıyor. Hiç boş vakti yok. Seneler önce kendine bir dükkan açtı. Ev yemekleri yapıyor. Zeytinyağlı dolmaları favori..... Ne olursa olsun, amatör ruhu hiç geçmedi. Yine en iyi yaprakları, pahalı olsada hep kullandığı malzemeleri kullanıyor. Sonuç da tabii mükemmel oluyor.
Kadıköy'den Bostancı dolmuşlarına bindiğinizde Moda ilkokulunu geçince hemen sağda Filizin Yeri. (Kadıköy Anadolu Lisesi'ne gelmeden sağda) Yolunuz olduda düşerse oralara lütfen dolmalardan tadın derim.


Filiz'in bir özelliğide resim yapıyor olması. İşte geçenlerde Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisinde resimleri sergilendi. Sağolsun bizede davetiye gönderdi. Kendisinden başka 3 kişinin daha resimleri sergileniyordu. Ben çok beğendim. Hele Filizin suluboya yaptığı iki resmi vardı ki bayıldım. Ellerine sağlık . Gözlerimiz sayesinde bayram etti.
Galeride Oğlumun ilkokul öğretmeni Fadime hanımla karşılaştım. İkimiz içinde tam bir sürpriz oldu. Karşılıklı birbirimizi çok özlemişiz . Hem şaşırdık hem sevindik. Filizlerin akrabası oluyormuş kendisi ama ne onun ne bizim nede Filizlerin bundan haberi yokmuş.
Görüşmek üzere sözleşip oradan ayrıldık.
Resim severlerin gezip memnun ayrılacakları bir sergi . Ayın 18 'e kadar devam edecek duyrulur......

Bizim evde okullar açıldı.
Vallahi çocuklarla 4 ay geçirince ki bu yaz gerçekten güzel geçti üzülmedim dersem yalan söylemiş olurum. Dün artık herkes okuluna gitti. Evde bir sessizlik bir sessizlik ki sormayın. Bende kendimi temizliğe verdim. E her işte bir hayır vardır evimizde temizlenmiş oldu:)))))
Bu arada benim de okulum açıldı. Bu sene Perşembe ve Cuma günleri gideceğim . Işın hocamız daha başlar başlamaz iki kitap verdi bize. Artık ders değil daha çok okuma ve konuşma üzerine çalışacakmışız. Canım öğretmenim bizim yazın deliler gibi çalıştığımızı ve gramerleri öğrendiğimizi zannettiği için böyle bir program yapmış. Gerçeği bu hafta anlayacaktır:)))))))
Ne kadar özlemişiz birbirimizi . Çenemiz bir saniye susmadı. Hemen yemek programları yapmaya başladık. Nereye gider ne yer , ne içeriz diye:)))))
Vallahi Işın hocam kesecek bizi:)))
Zamanında karar verip iyikide gitmişim bu okula. İnsanın sevdiği ve yanında rahat ettiği kişilerle beraber olması harika bir duygu. Çooook sevgili resim hocam Handan hanımda resime gelmem için ısrar ediyor ama haftanın üç günü bana çok gelecek. Ama aklımda resimde . Tiner kokusu burnumda tütüyor adeta.
Evde çalışacak bir odam olmadığı için resim biraz riskli. Ne kadar kokmuyor desek de yağlı boya ve tiner kokusu yinede bir süre sonra rahatsızlık veriyor.
Ne yapalım dert bu olsun diyoruz.
Yürüyüşlere devam . Pazar günü hava harikaydı. Biz yine Dalyan'da yürüyüşteydik. Güneş iyiden iyiye ısıtıyor ama asla bunaltmıyordu. Umarım biraz daha devam eder bu güneşli günler......

Herkese bol güneşli ve neşe dolu bir hafta diliyorum........

4 yorum:

birdutmasali dedi ki...

ayy çok güldüm nazlı..
demek hocanız '' yazın deliler gibi çalıştığınızı zannetmiş :)))))
:))))))))
ah canım ya...
belli bir dönemden sonra çok zor geliyor haklsın

ama yürüyüşler, sahil,resim ve sergiler çok hoşş..
yazında öyle..
sevgiler...
hep sıcak kalman dileklerimle...

NzlGl dedi ki...

Öğrenci psikolojisi diye bişey varya nunucuğum
insan kaç yaşında olursa olsun vallahi o psikolojiye giriyor. Bizler onu öyle inandırdık ki yazın çalışacağımıza Işın hanımda kocaman insanların atlatabileceğine inanmadı herhalde:)))))))
Neyse sizi gülümsetmek çok hoşuma gitti.
Evet bazı şeyler zamanında olmalı ama inanın biraz gayret etmekte gerekiyor.
Çok teşekkür ederim dilekleriniz için
kocaman sevgilerimle

sevil(birdemliksohbet) dedi ki...

canım ablam hadi bakalım herkes kendi yoluna :) herkes okula ..
karnemde bol pekili günler dişliyorum bak pekileri görmeye gelcem :))
canım ablam demişsin ya herseyde vardır hayır diye hayırlısı olsun üzülme olurmu allahım zihin açıklıgı versin yavrularına
canım ablam filiz in yerini bak şimdi çok merak ettik biliyorsun bizim toplantılar oluyor bak bir toplantımız orda yapalım ben leylayım unuturum istanbul buluşması diye bir yazı okursan sayfamda bana filizin yerini hatırlat emi ayrıca canım ablam artık o buluşmaya gelirsin demi gül yüzünü görürürüm gerci ben kendi kafama göre buluşma yaparım orda diyorum ama orası otururp sohbet ederkekn bir seyler yiyip içebilecegimiz bir mekan demi :)
Gene çenem düştü :))
hadin öptüm seni
sevgiler

NzlGl dedi ki...

Sevilim
Filizin yeri küçük bir yer toplantı için pek uygun sayılmaz ama günü gelince yine konuşuruz
Pekileri getirmem için bir neden daha oldu:))))
çok çalışmam lazım çoooookkkkkk :))))))))